geri dön

"DALİN'le Birlikte Eğlence"

PACE Çocuk Sanat Merkezi ve Dalin çok özel bir projeyi hayata geçiriyor!

"Dalin'le Birlikte Eğlence"

"Dalin'le Birlikte Eğlence" projesi annelerin 1 numaralı tercihi Dalin ile 23 yıldır çocuklarla sanat çalışmaları yapan Barış Karayazgan'ın kurucusu olduğu PACE Çocuk Sanat Merkezi işbirliğinde hayata geçirildi. Proje kapsamında, çocukların yaratıcılıklarını doyasıya yaşadığı, hayallerini, duygularını, düşüncelerini sanat vasıtasıyla ifade etmelerine yardımcı olacak çeşitli atölyeler oluşturuldu. 

Haziran sonuna kadar devam edecek proje kapsamında İstanbul'un yanında Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Adana gibi Türkiye'nin farklı şehirlerinde gidilerek çocuklar ve aileleri ile birlikte çalışmalar yapılacak.  

Proje kapsamında iki farklı atölye oluşturuldu:

"Dalin ile Kendin Yap" Atölyesi: Çocukların en değerli oyuncakları, emek verdikleri veya kendilerinden bir şeyler kattıkları oyuncaklardır. Satın alınan oyuncakların ilk heyecandan sonra bir kenara bırakıldığı bir devirde, çocukların evde bulunan farklı malzemeleri kendi hayal güçlerini kullanarak bir oyuncağa çevirebilmeyi deneyimlereyer öğrenmeleri, bu atölyenin ana hedefi. PACE Çocuk Sanat Merkezi eğitmenleri eşliğinde çocuklar Dalin şişelerinden oyuncaklar, takılar, süs eşyaları yapmayı veya şişeleri dilediklerince   renklendirip kendi özel şişeleri haline getirerek kullanabilecekler. Ayrıca bu süreçte yaşıtlarıyla eğlenceli ve özgür bir ortamda sosyalleşmenin de mutluluğunu yakalayacaklar. 

"Dalin Şişelerinden DEV Heykeller": Projeye katılacak okullarda, PACE Çocuk Sanat Merkezi kurucusu, heykeltıraş Barış Karayazgan'ın liderliğinde yapılacak bu etkinliğe hem çocuklar hem de aileleri davetli. Ana hedefi çocukların ve ailelerinin "çevre ve sürdürülebilirlik" konusunda bilinçlenmesi ve birlikte eğlenceli bir ortamda kaliteli vakit geçirmesi olan bu hafta sonu etkinliğinde, çocukların aileleri ile birlikte topladıkları şişeler ve boş Dalin şişeleri, sanatçı ile birlikte yapılacak bir grup çalışmasında yeniden hayat bulacak ve DEV heykellere dönüşecekler. Bu heykeller daha sonra yapıldıkları şehirlerdeki projeye destek veren AVM'lerde sergilenecekler. 

www.dalin.com.tr

youtube.com/dalinturkiye

facebook.com/dalinturkiye

instagram.com/dalinturkiye

Sevgilerimizle,

PACE Çocuk Sanat Merkezi